Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting2_1/3/f/3f656d1c-5998-4d2c-97de-dba13b1723ee/rozbehnisa.sk/sub/lekcie/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting2_1/3/f/3f656d1c-5998-4d2c-97de-dba13b1723ee/rozbehnisa.sk/sub/lekcie/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting2_1/3/f/3f656d1c-5998-4d2c-97de-dba13b1723ee/rozbehnisa.sk/sub/lekcie/wp-includes/plugin.php on line 546
Lekcie | 2. JUCH nápad
B_8

2. JUCH nápad

Zadanie

Pri hľadaní nových nápadov sa inšpiruj aj tými už existujúcimi. Zameraj sa na JUCH projekty. JUCH je skratka pre Jednoduchý, Uchopiteľný a Chytľavý nápad. Odkukaj jeho podstatu a inovuj niektoré jeho časti. Výhoda je v tom, že existujúci nápad už funguje a má teda premyslený biznis model.

Príklady

Nevymýšľaj teda všetko od nuly, ale inovuj vybrané časti a nápad si prispôsob. Je to podobné ako s legom. Tiež máš návod ako postaviť dom, či auto. Keď pochopíš ako ich poskladať, tak vieš skladať svoje vlastné výtvory. Tie viac či menej kopírujú podstatu, sú ale iné a častokrát lepšie.

Dívaj sa teda na existujúce podnikateľské nápady ako na stavbu z lega. Pochop, z akých kociek sú poskladané a skús ich postaviť nanovo, inak, lepšie. Skús si to na pár príkladoch.

Fialový e-shop

Michal natrafil na e-shop, kde predávajú všetko fialové. Ako by mohol tento koncept inovovať?

Vymyslel e-shop ponúkajúci nábytok podľa farieb, aby návštevník hneď našiel čo sa k sebe farebne hodí. Spomenul si totiž na problém, ktorý mu spomínal jeho brat. Chceli zariadiť spálňu v zeleno-čiernej kombinácii a dlho hľadali vhodný kus farebného nábytku.

Originálne plyšáky

Erika očarilo vyrábanie plyšových hračiek na mieru na základe kresbičiek od detí. Ako by mohol tento koncept inovovať?

Vymyslel projekt „Kresbička“ vytvárajúci tričká, plyšáky, magnetky na základe detských kresbičiek.

Nekonečný šatník

Monika našla model prenájmu pekných kúskov oblečenia formou pravidelných zásielok. Ako by mohla tento koncept inovovať?

letote

Keďže rada číta, napadla ju možnosť vytvoriť zásielkový prenájom zaujímavých kníh a časopisov s možnosťou následného odkúpenia. Čiže úplne rovnaký koncept, len s knihami.

Podprsenky na mieru

Juraj natrafil na projekt perfektne sadnúcej podprsenky a húta čo s tým. Ako by mohol tento koncept inovovať?

perfect_bra

Napadol ho projekt letných ľanových nohavíc šitých na mieru.

Osemsmerovka ako balenie

Adam uvidel baliaci papier s osemsmerovkou a možnosťou označenia napr. „mám ťa rád“. Ako by mohol tento koncept inovovať?

Universal-Word-Search-Wrapping-Paper

Kamarát mu poradil, aby to dal na obaly pizze a ponúkol pizzeriám s možnosťou vytvorenia osobného odkazu zákazníkovom.

Akcia

Teraz ty! Začni hľadať existujúce JUCH projekty a snaž sa ich inovovať. Častokrát stačí malá inovácia – pridanie možností, zmena zákazníka či predmetu podnikania. JUCH projekty googli cez obrázky a vyskúšaj aj stumbleupon.com a pinterest.com.

zajace_4_2

VN:F [1.9.22_1171]

Hodnotenie

Rating: 9.5/10 (10 votes cast)
2. JUCH nápad, 9.5 out of 10 based on 10 ratings

Otázky